Co je projekt Krumlov sobě?

Český Krumlov vyzval na jaře roku 2016 veřejnost, podnikatele a odborníky, politiky i úředníky, aby se zapojili do zpracování nového strategického plánu rozvoje města. Vedení radnice se tak rozhodlo znovu se zamyslet za účasti co nejširší veřejnosti nad dalším rozvojem území. Jednotlivá opatření strategického plánu byla následně promítnuta do konkrétních úkolů a projektů při sestavování akčního plánu. 

Strategický plán rozvoje města Český Krumlov je k dispozici zde.

Akční plán města Český Krumlov najdete zde.

Aktuality projektu

18.12.2018

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítězné projekty

Krumlováci rozhodli hlasováním o nových projektech, které budou v roce 2019 realizovány v rámci participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo téměř dvě stě padesát obyvatel, kteří rozdělili tři čtvrtě milionu korun osmi projektům.

Do druhého ročníku participativního rozpočtu zaslali obyvatelé Českého Krumlova čtyřicet námětů, ze kterých byla po posouzení jejich realizovatelnosti vybrána finální dvacítka projektů, které postoupily do hlasování. Celkem 245 hlasujících rozhodlo, že se v příštím roce zrealizuje osm předložených záměrů v osmi městských částech. Přestože obyvatelé mohli hlasovat pro více námětů (z prvního ročníku se například na Horní Bráně realizovaly hned tři předložené projekty), letos většinově rozhodli, že celé částky vyčleněné pro dané oblasti půjdou vždy na jeden projekt.

Čtěte dále zde.

TVOŘME KRUMLOV SPOLU 2018

1. 6. - 22. 7. 2018Sběr navrhovaných projektů

Další krok

červenec / srpen 2018Veřejné projednání s předkladateli

Další krok

říjen 2018Představení projektů veřejnosti

Další krok

1. - 15. 11. 2018Hlasování o projektech

Další krok

2019Realizace projektů


17021000 Image 3
Zpracovávání Strategického plánu města je financováno z prostředků Evropské unie, která v rámci Operačního programu Zaměstnanost poskytla dotaci na projekt "Rozvojová strategie a související dokumenty města Český Krumlov"