Co je projekt Krumlov sobě?

Český Krumlov vyzval na jaře roku 2016 veřejnost, podnikatele a odborníky, politiky i úředníky, aby se zapojili do zpracování nového strategického plánu rozvoje města. Vedení radnice se tak rozhodlo znovu se zamyslet za účasti co nejširší veřejnosti nad dalším rozvojem území. Jednotlivá opatření strategického plánu byla následně promítnuta do konkrétních úkolů a projektů při sestavování akčního plánu. 

Strategický plán rozvoje města Český Krumlov je k dispozici zde.

Akční plán města Český Krumlov najdete zde.

Aktuality projektu

31.10.2018

Startuje hlasování pro náměty v participativním rozpočtu

Přesně polovina návrhů, které dorazily na krumlovskou radnici v rámci participativního rozpočtu, pokračuje do finálního výběru. O zájem obyvatel se bude ucházet dvacítka projektů, z nichž budou v příštím roce realizovány ty, které získají nejvíc hlasů v připravovaném hlasování. To bude spuštěno 1. listopadu 2018 a potrvá do 15. listopadu.

Do druhého ročníku participativního rozpočtu, tj. projektu, ve kterém předkládají sami obyvatelé města své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišly čtyři desítky námětů v osmi městských částích. Z nich odborní konzultanti a zaměstnanci městského úřadu po projednání s předkladateli vybrali konečných dvacet námětů, které postupují do hlasování. Hlasováním vyberou Krumlováci projekty, jež se budou realizovat v příštím roce.

Čtěte dále zde.

TVOŘME KRUMLOV SPOLU 2018

1. 6. - 22. 7. 2018Sběr navrhovaných projektů

Další krok

červenec / srpen 2018Veřejné projednání s předkladateli

Další krok

říjen 2018Představení projektů veřejnosti

Další krok

1. - 15. 11. 2018Hlasování o projektech

Další krok

2019Realizace projektů


17021000 Image 3
Zpracovávání Strategického plánu města je financováno z prostředků Evropské unie, která v rámci Operačního programu Zaměstnanost poskytla dotaci na projekt "Rozvojová strategie a související dokumenty města Český Krumlov"