Co je projekt Krumlov sobě?

Český Krumlov vyzval na jaře roku 2016 veřejnost, podnikatele a odborníky, politiky i úředníky, aby se zapojili do zpracování nového strategického plánu rozvoje města. Vedení radnice se tak rozhodlo znovu se zamyslet za účasti co nejširší veřejnosti nad dalším rozvojem území. Jednotlivá opatření strategického plánu byla následně promítnuta do konkrétních úkolů a projektů při sestavování akčního plánu. 

Strategický plán rozvoje města Český Krumlov

Akční plán města Český Krumlov

Projekty akčního plánu města Český Krumlov

 

Aktuality projektu

3.11.2020

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu má své vítěze

Obyvatelé Českého Krumlova rozhodli o nových projektech, které budou v příštím roce realizovány v rámci participativního rozpočtu. Hlasovalo 617 obyvatel, kteří rozdělili milion korun osmi projektům.

Do čtvrtého ročníku participativního rozpočtu, ve kterém sami obyvatelé přicházejí s nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišlo pětačtyřicet námětů. Z návrhů následně odborná komise vybrala 21 projektů, které splňovaly podmínky participativního rozpočtu a postoupily tak do hlasování.

Hlasováním vybrali Krumlováci finální osmičku projektů, které čeká realizace v příštím roce. Celkem se do hlasování zapojilo 617 obyvatel, což je více než dvojnásobek loňských hlasujících (v roce 2019 hlasovalo 285 lidí).

Takový nárůst si radnice vysvětluje zejména úpravou pravidel a jednoduchým nástrojem pro hlasování. „Vyplatilo se vsadit na velké změny, kdy se nám potvrdilo, že obyvatelům více vyhovuje, když mohou předkládat i hlasovat pro projekty na celém území města, a nejen v místě bydliště, jak tomu bylo v minulosti," konstatuje starosta Dalibor Carda a dodává: „Stejně pozitivně je vnímána i změna, kdy bylo možné navrhovat nákladnější projekty, až do celkové výše alokovaných peněz, tedy jednoho milionu korun." V nabídce se tak objevila pestřejší škála projektů než kdykoli v předchozích letech.

Čtěte dále zde

Participativní rozpočet 2021/2021

1. 7. - 31. 8. 2020Sběr navrhovaných projektů

Další krok

září 2020Projednání s předkladateli

Další krok

říjen 2020Představení projektů veřejnosti

Další krok

listopad 2020Hlasování o projektech

Další krok

2021Realizace projektů

 


17021000 Image 3
Zpracovávání Strategického plánu města je financováno z prostředků Evropské unie, která v rámci Operačního programu Zaměstnanost poskytla dotaci na projekt "Rozvojová strategie a související dokumenty města Český Krumlov"